רמת אביב ג'? או כוכב הצפון?

ישנם לא מעט שאלות שקשה לנו לשאול את עצמנו לפעמים, לעיתים אלו יכולים להיות התלבטויות קטנות בין סנדלים בקיץ או כפכפים. וכמו שלכל החלטה ישנם לא מעט השפעות על חיי היומיום שלנו ועל ההתנהלות שלנו באופן כללי, כך גם הבחירה שלנו באזור בו נרצה לגור יכולה להיות משמעותית.אך אם נשאלת השאלה האם לעבור לכוכב הצפון או לרמת אביב ג'? פה ישנה שאלה שצריכה להעשות עם לא מעט מחשבה והכוונה, ולא לא זה ששניהם בת"א אזה כל כך קל לבחור.שכונה יכולה להיות דבר מפתח עבור המשפחה, הילדים שלנו ואפילו הכלבים שלנו, אם כמובן נמצא את השכונה הנכונה לגבור בה.

רמת אביב ג'

השכונה שאולי יותר מוכרת בגלל הטלנובלה הישנה, זו שגם הדביקה לה את הכינוי והסטיראוטיפ ה"צפוני" של העיר תל אביב. אבל יחד עם זאת השכונה הינה יותר מעורבת מבחינה חברתית, ישנם סטודנטים צעירים, זוגות ומשפחות צעירות, צד פנסיונרים אנשי אקדמיה ועוד. כל אלו גם כן נהנים ממוסדות ותשתיות ברמת איכות די גבוה, גם ברמת בתי הספר, המרכזים הקהילתים ועוד.כל אלו ממקמים את רמת אביב ג' כשכונה שעדיין יוקרתית ונחשבת, אך עם ההתפתחות שסביבה ממוצע המחירים לא המאיר כמו בשאר האזורים בעיר תל אביב. עם זאת תוכלו לראות את המחירים כאשר ממוצע למטר מרובע עומד כיום על כ37 אלף שקלים ומחיר שכר דירה ממוצע נע בין ששת אלפים חמש מאות ועד לשמונת אלפים.

כוכב הצפון

השכונה שממוקמת ממש על "סמינר הקיבוצים" נחשבת לשקטה ומרווחות, לא פחות משכונת רמת אביב ג'. השכונה שקטנה בכמה אלפי תושבים משכונת רמת אביב ג' והיא נחצית על ידי פארק המשתרע על כ 9 דונמים. מוסדות השכונה נחשבים גם הם לחדשים ורובם קמו בעשורים האחרונים, כך גם לא מעט פרויקטים שונים הממוקמים בשכונה שרובם חדשים – https://yav.co.il/blog/%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%a1%d7%a4%d7%a8-%d7%91%d7%9b%d7%95%d7%9b%d7%91-%d7%94%d7%a6%d7%a4%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%9c-%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91/ . יחד עם זאת ולמרות שהיא נמצא רק באזור הצפון של העיר, השכונה נחשבת לקרובה לאזורים מרכזים ותוכלו להגיע אל המרכז תוך דקות ספורות בתחבורה ציבורית או בכלי רכב. יחד עם זאת ממוצע הדירות בשכונת כוכב הצפון הוא מעט יותר גבוהה מזה של רמת אביב ג' והוא 5.3 שקלים, מה שמעמיד גם את ממוצע למטר מרובע ל44 אלף שקלים.