פיצוץ הבועה שיפתור את משבר האקלים

המכוניות שלנו הן אחד מגורמי הזיהום הגדולים ביותר

כן חברים, משבר האקלים כאן. אנחנו מייצרים המון ג'אנק וצורכים המון שטויות חד פעמיות, אפילו לסמארטפונים כבר אי אפשר להחליף סוללה, הכול חד פעמי, אנחנו מסתכלים על כלים חד פעמיים ובקבוקי פלסטיק ועכשיו גם על מסיכות חד פעמיות כאילו הם האויב הגדול שלנו אבל מה שמפר בצורה הכי בוטה ומשמעותית את האיזון וגורמים להכי הרבה זיהום אוויר הם המכוניות שלנו, המשאיות, המטוסים והאניות המפלצתיות שמשנעים עבורנו את כל מנעמי החיים שאנחנו מזמינים בכל מיני אתרים עם דברים זולים. כל הטבע משתבש, אנחנו צורכים הרבה יותר מדי חשמל ואז מישהו צריך לייצר את החשמל וייצור חשמל מייצר גם עשן ועוד זיהום אוויר ועוד שינוע של דלקים ועוד ועוד, ולמה מייצרים בסין ולמה זה כל כך זול? כי אין תקנים שמונעים זיהום של הסביבה – אבל זה בסין אז מה אכפת לי??? 


אז זהו, שזה לא בדיוק ככה. צריך להיות אכפת לי  כי הכול משפיע ומושפע אחד מהשני. היערות של האמזונס המתדלדלים משפיעים, שריפות הענק באוסטרליה וארה"ב משפיעות. ולאט לאט אנחנו מנצלים כל משאב טבע ושורפים אותו כאילו אין מחר, זה מה שכל הזמן משדרים לנו האלו שרוצים שנקנה כמה שיותר- אין מחר! תקנו ותיהנו היום! הכול בסדר. מה עם הילדים שלנו? מה הם יעשו עם איי החורבות שאנחנו מורישים להם? איך יחיו הנכדים שלנו? נמשיך לטמון את הראש בתוך המסך ונשתה בשקיקה את כל מה שהתאגידים החזיריים דוחפים לנו לגרון? שום דבר כבר לא יוציא אותנו מתוך הקברים של תוכניות הריאליטי והנטפליקס האין סופי עם הסדרות ה"מצויינות" שגם להן אין בעצם סוף. מפחיד מה שקורה שם בחוץ וכל פעם בחדשות מפחידים אותי עוד קצת אז אני לא אראה חדשות.

כבר שנים אני מייחל לכך שהבועה שאנחנו חיים בה תתפוצץ. בתחילת 2020 הבועה התחילה לאבד אוויר בעזרת הקורונה המקסימה הזאת אבל זה לא קורה מספיק מהר – או שאולי כן, אולי זה בדיוק הקצב הנכון והנענוע של הסירה יפיל החוצה מה שמיותר – יאללה, נקווה… נקווה שנחזור לשפיות כבר.