מתיחת בטן היקפית מול מיני מתיחת בטן

לא מעטים מאנשים אשר השילו מהמשקל שלהם סובלים עם הזמן מעור עודף באזורים שונים, כמו אזור הבטן, האגן והעכוז. מרביתם בוחרים מתיחת בטן היקפית אשר תעניק בלא מעט מהמקרים מענה לרוב אזורי העור הדלילים, אך חלק מהם גם בוחרים במיני מתיחת בטן על מנת לקבל תוצאות רק באזורים מסוימים. כמובן ששני בחירות הטיפול תלויות בלא מעט מאפיינים, החל מהאזורים שסובלים מהם, רגישויות, גיל המטופל ועוד. ומכיוון שגם העור יכול להצטמצם מטבעו, הוא עדיין לא יוכל לחזור אל הפרופורציות החדשות שהגוף קיבל. לכן לפני שאתם קובעים על איזה הסוג של טיפול, כדאי שתכירו את ההבדלים בין השניים.

מתיחת בטן היקפית

הליך זה שנחשב יחסית לותיק בקרב הטיפולים למתיחת עור, כאשר הוא נעשה על ידי חתך מירך אחד עד אל הירך השני ובו המנתח אמור למתוח את שרירי הבטן של המטופל, עיצוב מחדש של רקמות העור וחיטוב אזורי הירכיים. יחד עם זאת ברוב המקרים אל הטיפול תצטרף גם שאיבת שומן, בשביל להסיר את מצבורי השומן. בזמן הניתוח יוחדרו גם נקזים באזורים הקדמיים והאחוריים, ואלו יוסרו לאחר ארבעה ימי החלמה של המטופל. כדאי לדעת כי טיפול מסוג זה לא מומלץ לנשים שעוד רוצות להיכנס להריון, למטופלים בעלי אחוז שומן גבוה וכאלו שכמובן רוצים להרזות בצורה קיצונית בעתיד.  היתרונות שמתלווים אל ניתוח זה שהוא נחשב לבטוח מאוד ובעל סיכונים נמוכים, הוא נמשך עד 5 שעות לכל המצטבר והעלות שלו נעה בין 33 אלף שקלים לעד 45 אלף שקלים.

מיני מתיחת בטן

הליך זה נחשב לקטן כמו שמו "מיני" ולכן עדיף לבצע אותו באזורים נורא ספציפים וקטנים, מכיוון שהליך זה מתעסק באזורים העמוקים של הבטן וברוב הפעמים משאיר גם סימנים שקשה מאוד להסתיר. אך בנוסף היכולת של הליך זה למתוח את השרירים לאחר שאיבת שומן מקומית היא מאוד קטנה ביחס למתיחת השרירים המתבצעת במתיחת בטן היקפית. יחד עם זאת הוא גם כן חשוב לזכור כי הליך  זה ברוב המקרים יכול להתבצע רק באזור הבטן התחתונה, אך אינו מטפל בהפרדת שומנים שבאזור הטבור או מעלים סימני מתיחה שונים. ההליך יכול להיות משתלם על כאלו רוצים לבצע הפרדה מקומית ובכמויות קטנות של שומן באזורים התחתונים של הבטן. מחירי מיני מתיחת בטן נעים בין 18 עד ל25 אלף שקלים.