משבר האקלים כהזדמנות

האם קלקול הינו תמיד משהו שלילי או שאולי כאשר מתגלה הליקוי הוא בעצם הזדמנות לתיקון של משהו מהותי הרבה יותר. לדוגמא, אדם סובל מכאב ראש, יכול לקחת כדור שיעביר לו את הכאב. ישנם אנשים המתעלמים מהכאב וכל פעם כשהכאב חוזר לוקחים כדור, אנשים אחרים מבינים שזהו רק סימפטום של בעיה כלשהי, אז הם עורכים בדיקות ומגלים מחלה שלא היית מתגלה ללא כאב הראש.

משבר הינו שמו של מושב לידה עבור יולדת. השאלה הנשאלת עד איזה גודל ועומק צריך להגיע המשבר כדי שאדם יתחיל להבין ממה הוא נובע ואיזה הזדמנות הוא פותח בפניו לתיקון הקלקול. אפשרות נוספת הינה להבין שהמשבר נובע ממשהו. סיבה שלא נראית קשורה באופן ישיר לתוצאות הנראות ומורגשות כמשבר. לדוגמא ילד מפסיק להכין את שיעורי הבית שלו, המחשבה הראשונית הינה למצוא דרך להכין את שיעורי הבית. בדיקה מעמיקה יכולה לגלות שמשהו קרה לו בבית הספר שהביא אותו להפסיק להכין שיעורים.

האנושות חווה משבר אקלימי לא פשוט היות שישנם חילוקי דעות אם אכן מתקיים משבר אקלימי ויותר מכך במידה שאכן מדינות מוכנות להודות שהוא מתקיים, ישנם חילוקי דעות על הסיבות למשבר ועוד יותר מכך לדרכים באמצעותן ניתן לפתור את המשבר. אי לכך לא מצליחה האנושות לייצר כל פעולה משותפת כדי להילחם בשורשים של המשבר.

חוכמת הקבלה מלמדת אותנו שהשורש שלנו הוא בנשמה אחת מאוחדת המתקיימת בהרמוניה מוחלטת עם הכוח העליון. המצב שאנו נמצאים בו עכשיו היא ההפך המוחלט מכך אנחנו נפרדים, כל אחד שקוע באגו שלו וברור שאינו מרגיש שהוא חלק ממערכת המחוברת בכל הרמות שלה. דומם, צומח, חי, ומדבר.

שורשו של המשבר האקלימי הוא בעצם הפירוד בינינו, שבא ללמד את בני האדם שתיקון מערכות היחסים בינינו יתקן לא רק את כל תופעות הלוואי של משבר האקלים, אלה יעלה את כל האנושות לדרגה רוחנית גבוהה יותר, בה יגלה האדם את מטרת הבריאה ואת הבורא שברא אותה.