טיפים לאחר ביצוע שתלים קצרים

עד לפני שנים ספורות מרבית המטופלים שאמורים היו לעבור השתלת שיניים, נזדקקו גם להשתלת עצם ובמקרים אלו משך הזמן בין לעקירת השן ועד לקיבוע חדש של שתל היה לוקח בין תשעה חודשים עד שנה.
כיום עם המצאתם של שתלים הקצרים משך זמן הטיפול והחלפת השן צומצם לכדי מחצית מזמן, הכאבים והאיסורים השונים שכרוכים בהשתלת עצם,  גם כן התפוגגו ולמטופלים שחסרה להם עצם יוכלו בימים אלו להחליף שתל בקלות. אך למרות החדשנות וכמו כל טיפול כזה או אחר שנעבור, בוודאי שיש כמה טיפים שיוכלו לעזור עם סיום השתלה של שתלים קצרים, לכן יצאנו לברר עבורכם.

איסורים שגרתיים

חלל הפה שלנו הינו אחד האזורים הרגישים בגוף, הוא מושפע מטמפרטורת האוכל שאנחנו אוכלים או שותים, התגובה לשינויים קיצוניים יכולה להתבטא החל מהעצבים של השן ועד לנסיגת חניכיים. אלו אמנם ידועים לרובנו הגדול, אך כאשר מטופל עובר השתלת שיניים ישנם כמה איסורים שחובה עליו יהיה לאכוף לפחות בשבועות הקרובים מיום הטיפול.

 1. עישון
  העישון אינו מומלץ גם לפני טיפול שיניים וללא קשר לאחד כזה, אך בכדי שהשתלים בפה יקלטו בצורה טובה יותר וחום הסיגריה לא יגרום לחימום יתר של החניכיים שהופכות לרגישות יותר בזמנים אלו, מומלץ לא לעשן עד שלושה שבועות מיום ההשתלה.
 2. מים מלח
   על מנת לקלוט בצורה נכונה יותר את השן יש להיעזר גם במי מלח הנמצאים בטמפרטורה ממוצעת, כך תוכלו לשטוף את העור החשוף , לעזור במניעה של זיהומים או דלקות וכמובן לעזור לקליטה מריה יותר של השן.
 3. מי פה
  חל איסור על שימוש במי פה במהלך השבועיים הראשונים מיום הניתוח.
 4. פעילות גופנית
  פעילות גופנית ממריצה את הדם לכל אורכו של הגוף, הדבר הזה רלוונטי לאנשים שעבור השתלה מכיוון שכלי הדם באזור הניתוח עלול להיות רגיש יותר ולגרום לדימום ולסיבוכים לא רצויים.

אפקטיביות והטמעה

מלבד כל אלו קיים גם מכשיר לקליטה מהירה יותר של השתל, כדוגמת מכשיר אלקטרומגנטי שעוזר לתאי השן והעצם להתחבר בצורה מהירה יותר ולהשלים את כניסת השתל אל מקומו החדש. טיפול זה מומלץ עבור חולי סכרת, מעשנים וכאלו הסובלים ממחלות כרוניות שונות.