הקטנת חזה – באילו מקרים היא נכונה?

אחד הניתוחים השכיחים בקוסמטיקה הכירורגית הוא כמובן הגדלת חזה, שרק בישראל מתבצעים כמעל לעשרת אלפים ניתוחים כאלו. המספרים בהחלט מראים על רצון לא קטן בקרב בנות ישראל בהגדלת חזה או הקטנה, כך גם לא מעט מחקרים מראים כי נשים רבות אינן מרוצות מגודל החזה שלהן. במחקרים כאלו ניתן לראות כי ניתוחי הגדלת חזה פופולריים יש מעין, אך כמה נשים היו מבקשות להקטין את החזה שלהן? האם יש נשים שאכן מבקשות לעשות הקטנת חזה? מחיפוש קצר עולה שישנם לא מעט מקרים פיזיים או נפשיים בהם מומלץ לבצע ניתוח להקטנת חזה.

המצב הפיזי

חזה גדולה יכול בהחלט להיות מעמסה על הגוף, מצב שכזה עלול להשפיע על עמוד השידרה ובחלוף הזמן גם לפתח אדוות שונות כמו עקמת קלה ועוד. אך מצב שכזה איננו הסיבה היחידה להקטנת חזה, גם זיהומים שעלולים להופיע בכפל התחתון של החזה עלולים להופיע במקרים של עור רגיש או שימוש תדיר בחומרים המגרים את העור. מלבד שני אלו גם מראה החזה לעיתים נכלל בין הדרישות להקטנת חזה, כמו שדיים נפולים שבמרבית המקרים מתרחשים אצל נשים עם שדיים גדולים יחסית. סיבות כאלו אשר יכולות להשפיע על הגוף בצורה רפואית, נחשבים למקרים די שכיחים בקרב הנשים שעוברות הליך להקטנת חזה אך מלבדן ישנם גם לא מעט השפעות פסיכולוגיות/חברתיות הגורמות לנשים להקטין את החזה שלהן.

הקטנה חזה במקרים נפשיים

חזה גדול יכול להיות מחמיא ולמשוך לא מעט תשומת לב, לקרב מבטים ולעיתים גם לא בצורה הכי נעימה או חודרנית אם אפשר להגיד. וזה בדיוק העניין, לעיתים תשומת הלב הזו היא לא כוס הקפה של כולן והיא עלולה להותיר תחושה לא נעימה ולהוביל להחלטות כמו הקטנת חזה. כמובן שישנם נשים הנהנות מתשומת הלב הזו, אך גם כאלו שלא. חזה גדול מלבד היותו מושך תשומת לב, הוא גם יכול לגרום לנשים אחרות להרגיש תחושת אי נוחות וזו כמובן עלולה לנבוע גם מהערות מעליבות או הסקת מסקנות. בנוסף לכל אלו חשוב לציין כי ניתוחים להקטנת חזה מומלצים להיעשות לאחר גיל ההתבגרות בסיום התפתחותן של שדיים.