הסיבה והפתרון למשבר האקלים

מזה תקופה של כמה מאות שנים, בעצם מאז החלה המהפכה התעשייתית, אנו חווים בעולם משברים שהתפתחו כתוצאה מזה שהאדם בעולם הזה מנסה לשפר את חייו על חשבון משאבי הטבע, מה שגורם לנזקים עצומים וחורבן לכדור הארץ . זהו משבר עולמי רב מערכתי שפוגע בכל שכבות החיים, הדומם, הצומח, בעלי חיים ובני אדם. המשבר מתפתח בקצב גדול ובני אדם, כולל ראשי המדינות נמצאים בחוסר מעש כלפי הסכנה. 

ישנן דוגמאות רבות כמו זיהום הימים בנפט באזורים רבים ברחבי האוקיינוסים גורם לזיהום אקולוגי עצום. מאחורי המשבר הזה עומדים תאגידים ענקיים בעלי אינטרסים חזקים מאוד חברות נפט וחברות אנרגיה אשר מצליחות לשכנע ממשלים וראשי מדינות להמשיך את מסע ההרס של כדור הארץ מתוך רצון לשלוט ולגרוף רווחים.

חברות הנפט ממשיכות לזהם את האוקיינוסים

אז נשאלת פה השאלה מה המקור והסיבה למשבר?  הסיבה היא שאנחנו חיים במערכת אינטגרלית, זו מערכת שבה כל החלקים מגיבים לשינויים בחלקים האחרים. זה מתבטא בעיקר כאשר יש חוסר איזון בחלק אחד של המערכת והוא מתפשט לחלקים אחרים. למשל זיהום של האוקיינוסים בכספית, מתפשט לדגים בים ואחר כך מגיע לבני אדם שאוכלים את הדגים. 

החלק היחיד בכדור הארץ שאינו נמצא באיזון מול מערכת הטבע הוא האדם שנברא עם רצון ליהנות או במילים אחרות אגו כלומר חושב על עצמו בלבד! אם נטפל במקור הבעיה ונחזיר את האיזון לרצון ליהנות שבאדם, האיזון הזה יתפשט חזרה לטבע בעצמו, ומשבר האקלים ייעלם. לכן, אנו צריכים לחולל שינוי יסודי בטבע האדם כך שבמקום הרצון הטבעי להיטיב לעצמו בלבד יתפתח בו הרצון להיטיב לאחרים.

רצון כזה מתפתח בעבודה קבוצתית, שבמהלכה המשתתפים מתחילים להרגיש שהם שייכים לגוף אחד. תחושה זו מעוררת בכל פרט את הרצון להיטיב לאברים האחרים בגוף הכללי. אל המקום הגבוה הזה מקדמת אותנו האבולוציה וכל המשברים של היום הם למעשה הזמנה להתקדם אל חיים חדשים . כשנרכוש את הרצון להיטיב לזולת התפיסה שלנו תתרחב, אנו נפרוץ את מגבלות הזמן, התנועה והמרחב ונחווה את השלמות והנצחיות שממלאת את כל הבריאה.