הזמנה לחגיגה הגדולה

להסתכל על זריחה צבעונית, בעל חיים רץ בשדה, גלי הים ופרחים פורחים משאירים באנשים תחושות נפלאות של יופי והוד אבל ככל שמתבוננים ומתערסלים בהרגשה העילאית מתגנבת ללב שאלה קטנה ומציקה – למה בעולם האנושי אין אותה ההרגשה? הרי גם אנחנו חלק מהטבע. גם אנחנו סוג של בעלי חיים, אז למה ההרגשה כל כך שונה? הקיום בטבע הוא לא פשוט בכלל. יש שם מלחמת הישרדות יומיומית לכל יצור חי, מרדף אינסופי של טורף ונטרף. ובכל זאת, חתול רחוב נראה מאושר ואפילו בריא יותר מאיתנו. זה ממש מוזר. 

ובכן , ההסבר הוא פשוט. 

אנחנו אמנם מרגישים שאנחנו חיים בעולם החומר אבל האמת היא שעולמנו הוא עולם המחשבות והכוונות. כלומר מה שאנחנו רואים ומרגישים הם תוצאה ישירה של המחשבות והכוונות שבמוחינו ובליבנו. בטבע אומנם יש מלחמת הישרדות תמידית אבל היחסים בין כולם לגמרי שונים. הטבע הוא מערכת סגורה שכל הרמות בה עובדות תחת חוק עליון אחד – חוק הערבות. כל רמה קשורה ומשרתת אחת את השניה באיזון הדדי מושלם. בעל חיים לא יסב כאב לאחר ולא יצוד יותר ממה שהוא חייב כדי לחיות. אין בו רצון להרע לאף יצור חי וגם לא לסביבתו. כל יצור מהגדול ביותר ועד המיקרוסקופי  תורם לסביבתו ולטובת המערכת.

הסיבה שאנחנו מרגישים כל כך שונה בחברה האנושית היא שאנחנו לא מתנהלים נכון. כולנו אמנם קשורים ותלויים אחד בשני, כמו שאר המערכת, אבל מתנהגים כאילו כל אחד הוא עצמאי ונפרד. היופי, הביטחון והאושר קיימים תמידית סביבנו אבל הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני מעלימה את כל השפע הטוב הזה מעיננו, מליבנו ומחיינו. בשנים האחרונות הדיסוננס הזה רק גובר. האגו האנושי יוצא משליטה. האגו הוא הרצון להנות, לשלוט ולנצל והכל על חשבון אחרים. 

חוק הערבות הוא חוק טבע כמו כל חוק פיזיקלי אחר ואם לא מתנהלים לפיו מרגישים את התלות בין האנשים בצורתה השלילית. חוסר היכולת להסתדר במערכות החיים, במשפחות ובכל אינטראקציה אנושית מביא את הטבע לשלוח לנו פידבקים שליליים כמו שינויי אקלים, אסונות טבע וגם הקורונה. הטבע פועל להביא את כל המערכת לאיזון ואנחנו הגורם היחיד שמפר אותו ולכן סובלים מחיים קשים וייסורים.  את זה מנסים בני ברוך להסביר לעולם.

הקורונה היא לא רק מחלה אלא התבטאות של טיב הקשרים והיחסים בין האנשים. המחשבות שלנו על אחרים ועד המעשים הם הוירוס הגדול ביותר במציאות או התרופה. לכן זוהי הזדמנות גדולה שנותן לנו הטבע לריפוי ותיקון אמיתי. אם נבין את התלות בינינו ונשתמש בה לטובה, נהפוך לכוח חיובי בטבע וכל הסבל מחיינו יעלם ונוכל להשתתף בחגיגה.